Lithuania

Lauko darbai rudens ir žiemos sezonais


Tagged:

[Available in English]Europe_Lithuania_Colour

 

Lietuvos ornitologų draugija kartu su Birdlife International organizacija vykdo paukščių priegaudos statomais tinklaičiais sumažinimui skirtą projektą. Pagrindinis projekto tikslas yra surasti naujų žvejybos būdų, kurie reikšmingai nekenktų žiemojantiems paukščiams nesumažinat žvejybos apimčių.

Šį rudenį ir žiemą bendradarbiaudami su pajūrio žvejais išbandėme modifikuotus žvejybinius tinklus, kurie gali sumažinti paukščių priegaudą. Vietoj įprastinių menkių žvejybai naudotų žvejybinių tinklų buvo pasiūti specialūs tinklai, kurių viršutinė dalis buvo nailoninė, todėl nardantys jūriniai paukščiai jį pastebi greičiau.

Projekto veiklas Lietuvoje įgyvendina trys paukščių stebėtojai-specialistai, kurie šį rudenį turėjo patobulinti savo žinias ne tik jūrinių paukščių klausimais, bet išmokti įvairių jūrinės žvejybos ypatumų. Rinkdami duomenis apie naujųjų tinklų efektyvumą, jie kartu su žvejais plaukdavo į jūrą ir vertindavo laimikius. Modifikuotais ir įprastiniais tinklais sugautos žuvys buvo identifikuotos, pasvertos ir išmatuotos, siekiant palyginti žuvų sugavimo kiekį skirtingais tinklais. Taip pat buvo renkama informacija apie atsitiktinai sugautus jūrinius paukščius.

Lietuvos Baltijos jūros pakrantėje intensyvi menkių žvejyba vykdoma rudens sezonu. Daugelis priekrantės žvejų specializuojasi menkių žvejyboje, todėl daug stebėjimų buvo atlikta būtent rudenį. Menkių žvejyba nėra tokia intensyvi žiemos sezonu, nes padažnėjusios audros neleidžia išplaukti žvejoti, be to, esant minusinei temperatūrai menkių tinklų traukimui naudojamą įrangą naudoti sudėtinga, o tinklai greitai pasidengia ledu. Žiemos metu daugelis žvejų renkasi kitų tuo metu ypač populiarių Lietuvoje žuvų – stintų žvejybą.

Daugiau informacijos apie mūsų lauko darbus pateiksime sekančiuose dienoraščio skiltyse.

One Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.